povídání nejen o lyžování
Lyžování

Livigno – lyžařská sezóna začíná

Livigno

Média hlásí, že Českou republiku postihla sněhová kalamita. Silnice jsou ucpané, řidiči nervozní a silničáři asi zase zaspali.

No v Itálii to vypadá trošku jinak. Již od minulé soboty je většina zimních středisek oficiálně otevřena, ale o hromadách sněhu si zatím mohou jenom nechat zdát.

Livigno – lyžařská sezóna začíná

I Livignu je lyžařská sezona již zahájena. Aktuálně jezdí 12 z celkového počtu 31 lanovek a vleků. Lyžuje se však zejména na sjezdovkách ve vyšších polohách. Vleky v centru jsou zatím vypnuté.

Livigno - lyžařská sezona začíná

Livigno – lyžařská sezona začíná

Hlavní zátěž však čeká Livigno o tomto víkendu.

Začíná zde velký běžkařský závod La Sgambeda. O závodě a přípravě na tento závod jsme psali zde. V té době vypadalo vše velmi nadějně a všichni věřili, že letos bude závod na dlouhé trati a na přírodním sněhu. Opak je však pravdou. Již v loňském roce se jela La Sgambeda pouze na umělém sněhu a to na okruhu pouhých 6 kilometrů. Letos to však bude možná ještě kratší závod – od našich klientů, kteří jsou nyní v Livignu a chystají se na závod, máme informace, že letos bude okruh ještě o kilometr kratší. No přesto věříme, že se závod vydaří a držíme našim klientům palce.

O víkendu začíná také jeden ze tří obsazených termínů, kdy je v Livignu k ubytování poskytován skipas zdarma. Livigno dělá maximum, aby na tyto akce, zejména pak na ještě obsazenější termín od 10.12.16 připravilo co nejvíce sjezdovek.

Doufáme, že se to podaří a všichni, kteří budou od soboty otvírat novou lyžařskou sezonu, si to báječně užijí.

Počasí se zdá zatím krásné – pár sněhových mráčků bychom uvítali, ale ani ta modrá obloha není na škodu.

Pokochejte se krásným pohledem na areál Mottolino.