povídání nejen o lyžování
Lyžování

Val Thorens je nejlepší na celém světě

Val Thorens

World Ski Awards je nová soutěž, která hodnotí lyžařská střediska po celém světě. V prosinci se konalo vyhlášení 4.  ročníku této soutěže. A vítězem pro letošní zimní sezonu se stalo francouzské středisko

Val Thorens

Val Thorens tedy smí používat titul “Nejlepší středisko světa”. Je to již 3. titul pro Val Thorens za dobu trvání této ankety.

V této anketě hlasovalo údajně více jak 1,5 milionu lidí z 85 zemí světa. Což je již hodně lidí a ještě více zemí, ale … setkal se někdo z vás s výzvou hlasovat v této anketě?

V každém případě věříme, že i v Itálii, která je to hlavní v naší nabídce, je spousta krásných středisek, které sice nemají takové krásné tituly, ale zase mají něco, co Val Thorens nemá. A tím je blízkost – dojezdová vzdálenost. Nejbližší italské středisko od Prahy je naše oblíbené Livigno (650 km) či Kronplatz, který je sice trošku na kilometry dál, ale časově je, díky jízdě po dálnici, mnohem blíže.

V žádném případě tím Val Thorens nechceme shazovat. To co francouzská lyžařská střediska nabízí je paráda. Do rozvoje rozhodně investují více, než střediska v Itálii či Rakousku a pokud do hor jedete primárně za lyžařskými zážitky, tak Francie je v Evropě rozhodně TOP.